Ferienwohnung Bewertungen & Top Anbieter in Würzburg
Anbieter in der Kategorie Ferienwohnung in Würzburg
Letzte Positiv Bewertung
Waren hier für ein gemeinsames Wochenede mit Freunden, verteilt auf zwei wohnung. Es war alles da, was man brauchte, Küche ausreichend ausgestattet und bei der Lage in der Stadt absolut empfehlenswert! Sind öfters in der Umgebung und kommen bestimmt wieder!
Letzte Negativ Bewertung
Nu recomand aceasta cazare! Apartamentul este situat intr o cladire veche, (care nu pare la prima vedere) la parter exista un bar iar intrarea in cladire este destul de intunecata si dubioasa,mai ales daca vii seara. Apartamentul in sine este invechit, cel mai mare minus este parchetul..extrem de vechi si gaurit pe alocuri, care scârțâie foarte tare, daca ai norocul sa ai vecini de palier, ai senzatia ca stati toti in aceeasi camera, se aude absolut orice. Curatenia lasa de dorit, lipsesc becuri, lipsește întrerupătorul de la baie, salteaua este mega folosită si in mijloc are adancitura, dormi foarte prost. Lumina este atat de slaba si accentueaza senzatia de urat si trist, mai ales cu tapetul ales intr o culoare inchisa care arata invechit. Pot intelege tematica fiecarui apartament, acesta fiind jungle style, dar cred ca o regandire si renovare nu ar strica! Exista apartamente in stil clasic sau vechi care dau un feeling placut, cu atentie la detalii si mobilier de calitate si exista acest tip de apartament care este atat de vechi ca iti da senzatia ca vrei sa pleci de cum ai intrat. Singurul lucru bun este presiunea la dus și locatia, la 5 minute ai Penny, in 10 minute esti in centru.Si cam atat. Apartamentul necesita renovari masive, zgomot exista pe strada,mai ales ca circula masini iar dimineata masina de gunoi se aude destul de tare. Usa de la intrare face un zgomot foarte tare.Cu barul jos,probabil in weekend se intensifică galagia. In bucatarie este o plita electrica,filtru de cafea si fierbator,frigider,masina de spalat vase, cateva vase pentru gatit,nu foarte multe, pe hol ar fi un plus poate o oglinda si un iluminat mai bun.(ca in toata casa de altfel) In baie produse de toaleta, uscator de par(cam folosit si foarte murdar) si prosoape. De mentionat ca nu exista aparat de aer conditionat, doar un ventilator, iar vara s ar putea incalzi foarte tare,mai ales ca e la mansarda. O problema poate fi si cu locul de parcare, nu prea gasesti in fata cladirii.